Blog

Gebze Teknik Üniversitesi SEM Onaylı eğitim kayıtları devam ediyor!

Eğitim bilimciler eğitimi "birey davranışlarında istenilen değişiklikler oluşturmak amacıyla, öğrenci ve eğiticinin kendi istekleriyle katıldığı bir süreç" olarak tanımlarken, biyolojik olarak da "çeşitli içsel ve dışsal uyarılar sonucu, beyinde biyokimyasal değişiklikler oluşturma süreci olarak tanımlarlar.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN  4. Maddesinin (b ) bendi  ise; Eğiticilerin eğitimi belgesini:  En az kırk saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya   5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar (MEB) tarafından tek bir program sonucunda verilen “eğiticilerin eğitimi belgesi”  olarak tanımlamıştır.

Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı üzere “Eğitim veren” bir İş Güvenliği Uzmanının veya kurum ya da firma çalışanının EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ FORMASYONU’ na sahip olması, eğitimlerini mevzuata uygun ve profesyonelce vermesi  yönünden kaçınılmazdır. 

Bu ihtiyacı karşılamak üzere Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde  aşağıda yer alan sertifika programları düzenlenmektedir.

  • EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ (Genel) SERTİFİKA PROGRAMI (45 Saat)
  • 1. SEVİYE YANGIN EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (45 Saat)
  • ACİL DURUM EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (45 Saat)
  •  YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (45 Saat)

1.Seviye yangın eğitici eğitimimiz- yüksekte çalışma eğitici eğitimi - acil durum eğitici eğitimi ortak  eğitici eğitim formasyonu ile başlamakta olup , teori ve hukuk dersleriyle devam etmedir.

Yangın uygulamalı eğitimlmiz ve Yüksekte çalışma uygulamalı eğitimimiz 1 er gün olarak profesyonel uygulayıcılar tarafından sahada  düzenlenmekte  ve sınav ile program ile bitmektedir.

Uygulamalı eğitimlerde rahat kıyafet ve uygun ayakkabı ile gelmeniz yeterlidir. Ekipmanlar tarafımızca temin edilmektedir.

Merkezimizin tüm programları teori ile pratiği birleştirmeye yönelik anlayışla, sektörel deneyime sahip akademik kadro tarafından hazırlanmakta ve eğitimlerimiz sonunda verilen sertifikar da GebzeTeknik unıversıtesı rektoru  ıle sem muduru ımza ve kaselerı yer almaktadır.

Derslerimiz unıversitenin Sem bunyesındekı sınıflarda yapılmakla beraber sınıf  mevcuduna göre  teori ve uygulamalı olarak istediğiniz tarih ve saatte firmanızda  da verebilmekteyiz

Sertikanızla 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında çalışanlara uygulama ve eğitim düzenleyebiilir , katılım belgesi verebilirsiniz. Egitim kaliteniz ve olanaklariniz için tesekkür ederim.

Haydar Aktas

Bilseydim daha önce gelirdim. :)

Gamzegül Köse

Eğitim kalitesi gerçekten üst düzey idi. Sn Eğitmenimiz Halime Hocam'a ve Kaynes Çalışanlarına Teşekkür ederim.

Haydar Aktaş

Eğitim tartışmasız mükemmeldi çünkü hocamız Güler yüzlü ve anlayışla anlatımlar yapıyordu

Pınar KESKİN

Eğitimciler ve tüm çalışanlar olarak KAYNES üst düzey bir firma. Eğitimlerden çok memnunum.

Büşra ÖZKAN

Eğitim ve eğitmen kalite profiliniz gayet yüksek. Soru ve sorunlarımıza doyurucu cevaplar aldık. Teşekkür ediyoruz.

Fatih KARABULUT

Yeni binasıyla beraber büyük bir kurumsallık kazandılar. Aldığım eğitim ve hocadan memnunum.

Enes YILDIZ

Firma olarak gördüğümüz ilgi den son derece memnunuz.Eğitim yelpazesinin genişliği bizleri rahatlatıyor, arayış içine girmemizi önlüyor.

Voletur

Eğitimden yaklaşık 1 ay sonra Kroman Çelik Sanayi AŞ'de İnsan Kaynakları Uzmanlığı pozisyonunda ise başladım. Benim kariyer hayalim gerçek oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bahadır ÇALIK

Kaynes in daimi öğrencilerinden olmak güzel öğrendikçe gelişiyor insan geliştikçe de bilinçleniyor...Sırada ki ne olsa acaba:)

Kezban ÜNLÜ

Burada aldığım eğitimlerin, endüstriyel alanda en çok gereksinim duyulan eğitimler olması ayrıca eğitimcilerin büyük tecrübelere sahip ve alanında uzman olmaları beni kısa bir süre içinde aranan bir mühendis haline getirdi. Teşekkürler Kaynes :)

Yücel ÇİFTÇİ

Son derece çözüm odaklı bir eğitim yuvası! Tüm kadro ile yıllar önce den tanışıyormuşum gibi.Sadece eğitimi sunmakla kalmayıp iş bulmam için yardım eden tüm Kaynes kadrosuna Teşekkür ederim.

Damla KARA

CSWA Sertifikalı hocalardan eğitim almak çok faydalı oldu. Oluşturduğunuz modern salonlar ve aile ortamında eğitim almak çok keyifliydi.

Ozan Temel

Gebzede Hidrolik Pnömatik eğitimi ve Solidworks kursu ile eksiklerimi tamamladım,tüm ekibinize teşekkür ederim.

Alper Aydın Makina Mühendisi

Hızlı çözümünüz için size ne kadar teşekkür etsem azdır, Çok sağolun.

Telcoset

Mesleki Eğitim departmanınıza çok teşekkür ederim. İnanılmaz büyük destek oldunuz bana.

Gökçe Bayar - Form Plast

Aldığım kurs ile kendime güvenim arttı, yeni bir iş bulmama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.

Murat Mercan - Makina Mühendisi

Kurslarım devam ederken iş bulmama yardımcı olan Kaynes yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Sevgi ARSLAN - İnşaat Paketi

Kimyager olmama rağmen programı çok hızlı bir şekilde öğrendim.Herkese teşekkür ederim.

Erol Güven - Solidworks Kursu

Makina Paketi kurslarında bol uygulama ve önerilen kaynaklar çok iyi oldu,tüm eğitmenlerimize teşekkürler.

Emin Erdem - Makin Mühendisi

Hızlı belgelendirme için tüm Kaynes ekibine teşekkür ederiz.

Rayno ltd.
Telefon: 0850 888 59 67
Hacı Halil Mh 1225/1 Sk No:10
41400 Gebze/Kocaeli